Ogród Społeczny w centrum Gliwic oficjalnie otwarty.

Ogród Społeczny w centrum Gliwic oficjalnie otwarty.

To było bardzo pracowite i pełne wyzwań lato, szczególnie dla inicjatorów oraz grupy mieszkańców zaangażowanych w stworzenie pierwszego w Gliwicach ogrodu społecznego.
Łatwo nie było, na szczęście projekt porwał fantastycznych ludzi, którzy przez 3 miesiące, kilka razy w tygodniu wskakiwali w stroje robocze i nie szczędząc sił kopali, grabili, wyrywali, piłowali, cięli, szlifowali, budowali, malowali i w końcu sadzili. Dzięki ich ogromnej pracy działka przy ulicy Ziemowita zmieniła się z dzikiego nieużytku w prawdziwy ogród.

Metamorfoza ta rozpoczęła się za sprawą Pawła Harlendera ze stowarzyszenia Ośrodek Studiów o Mieście, który zaprosił do współpracy inne organizacje (przede wszystkim Forum Ceramików oraz Warsztat Miejski) i mieszkańców Gliwic.

Ambitny projekt zyskał aprobatę gliwiczan, którzy wsparli go nie tylko fizycznie, ale też finansowo. W czasie internetowej zrzutki zebrano ponad 4 tys. zł. Projekt został doceniony także przez Urząd Marszałkowski, który przyznał na ten cel dotację w wysokości 10 tys. zł. Nie zawiedli także sponsorzy (Florabit, Cellfast, Ekopol i LUX tartak), którzy wsparli ogród rzeczowo. Pozyskane środki pozwoliły nie tylko zaaranżować piękny kawałek zieleni w centrum miasta, ale też zaplanować wiele spotkań i warsztatów.

Radosne kolory, piękne i pożyteczne rośliny, a także sprzyjająca wypoczynkowi strefa zabawy i relaksu zachęcają żeby odwiedzić to miejsce.

Podobne posty