Nowa siedziba IPG Photonics w Gliwicach

Nowa siedziba IPG Photonics w Gliwicach

Przy ul. Wyczółkowskiego w Gliwicach rośnie nowy budynek biurowo-magazynowy polskiej siedziby amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych. Symboliczne wbicie łopat na placu robót z udziałem zastępczyni prezydenta Gliwic Aleksandry Wysockiej miało miejsce 9 września.

W spotkaniu uczestniczyli również dr. Eugene A. Scherbakov, dyrektor generalny zarządzający globalnie grupą spółek IPG Photonics, Trevor Ness, wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający oddziałem IPG Photonics Sp. z o.o. w Polsce i krajach bałkańskich.
W ramach inwestycji przy ul. Wyczółkowskiego powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2 475,61 m2, w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy z showroomem o powierzchni 505 m2, w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych.

Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.

Podobne posty