Kto na prezydenta Gliwic po Zygmuncie Frankiewiczu?

Kto na prezydenta Gliwic po Zygmuncie Frankiewiczu?

Koalicja Obywatelska przedstawiła w środę swoich kandydatów do październikowych wyborów parlamentarnych. “Jedynką” na licie wyborczej w okręgu 29 będzie Marta Golbik.

Golbik z miejsca pierwszego będzie ponownie ubiegała się o mandat posła, natomiast dotychczasowy prezydent miasta, Zygmunt Frankiewicz, będzie kandydował do Senatu. Jeśli zostanie senatorem, w Gliwicach potrzebne będą przedterminowe wybory.

Na nieoficjalnej “giełdzie nazwisk” potencjalnych kandydatów środowiska związanego z obecnym prezydentem, najczęściej pojawia się właśnie Marta Golbik. Posłanka, co zrozumiałe, na obecnym etapie nie chce odnosić się do tych spekulacji.

– Na prawdę nie rozmawiamy jeszcze o żadnych kandydatach na miejsce przyszłego prezydenta. Musimy przede wszystkim przejść kampanię wyborczą, zobaczyć, kto wygra, w jaki sposób wygramy, czy uda nam się przejąć władzę w Polsce, to jest teraz dla nas sprawa najważniejsza – skwitowała Golbik.

Prezydent Frankiewicz nie był obecny podczas środowej prezentacji kandydatów. Jego nieobecność wyjaśnił poseł Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka. – Z tego co wiem, pan prezydent jest zajęty obowiązkami w Ratuszu i jeszcze nie jest na urlopie, nie prowadzi formalnie kampanii wyborczej, jest osobą odpowiedzialną i wie doskonale, że teraz jako prezydent miasta musi pewne rzeczy jeszcze dokończyć. Ja się bardzo cieszę, że osoba z takim doświadczeniem, osoba, która jest tak zorientowana w administracji publicznej zdecydowała się wzmocnić Koalicję Obywatelską – podkreślał Budka.

Podobne posty