Koparka zmiotła passata. Kolizja na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i Wyszyńskiego w Gliwicach

Koparka zmiotła passata. Kolizja na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i Wyszyńskiego w Gliwicach

Na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego – w czwartek w południe doszło do kolizji, w której uczestniczyły trzy pojazdy – volkswagen passat, koparka i dodatkowo skoda.
Koparko ładowarka jechała od strony Politechniki Śląskiej ulicą Wyszyńskiego, natomiast w kierunku Rynku ulicą Zwycięstwa poruszał się volkswagen passat kierowany przez 43-latkę. Z informacji policji wynika, że sygnalizacja w chwili kolizji była wyłączona. Kobieta powinna więc ustąpić pierwszeństwa. Nie zatrzymała się jednak na stopie i wjechała przed koparkę, która “zgarnęła” dużo lżejszy samochód na stojącą skodę.

– W wyniku tego zdarzenia skończyło się na sinikach. Nikt nie ucierpiał praktycznie. Będzie to kwalifikowane jako kolizja. Oczywiście są straty materialne – mówi podinspektor Marek Słomski, oficer prasowy KMP Gliwice. – To obrazuje, że błąd ludzki może popełnić każdy, dlatego musimy skupić się na jeździe, a nie wpadać w rutynę, bo to zawsze rutyna powoduje tego typu sytuacje. Czyli jazda na pamięć, nie zwracanie uwagi na znaki – dodaje Słomski.

Podobne posty