Groźny pożar mieszkania przy ulicy Zwycięstwa

Groźny pożar mieszkania przy ulicy Zwycięstwa

Groźnie wyglądający pożar w mieszkaniu na 2 piętrze kamienicy przy ulicy Zwycięstwa 20 wybuchł późnym popołudniem w środę. Ogień wydobywał się na zewnątrz budynku przez drzwi balkonowe.
– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 18:46 pożarze mieszkania na 2 piętrze w budynku wielorodzinnym. Na miejsce zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej. Po przybyciu pierwszych sił i środków informacja została potwierdzona – rozwinięty pożar na 2 piętrze w budynku czterokondygnacyjnym – przekazuje kapitan Damian Dudek, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Gliwicach.

– 5 osób ewakuowało się przed przybyciem straży pożarnej, w tym osoba znajdująca się w mieszkaniu, w którym miał miejsce pożar. Żadna z osób nie potrzebowała pomocy medycznej. Na miejscu było pogotowie ratunkowe, ale nikt nie został zabrany do szpitala. Pożar został szybko zlokalizowany i opanowany. Spaleniu uległ jeden pokój, pozostałe pokoje w mieszkaniu uległy okopceniu. Przyczyny pożaru są na ten moment nieustalone, bada je policja – informuje rzecznik straży.

Nagranie dzięki uprzejmości: D17 Multimedia Software

Podobne posty