Adam Neumann już oficjalnie namaszczony na następcę Zygmunta Frankiewicza

Adam Neumann już oficjalnie namaszczony na następcę  Zygmunta Frankiewicza

Senator elekt i – do niedawna – prezydent Gliwic, Zygmunt Frankiewicz, w czwartek oficjalnie wskazał swojego byłego zastępcę, Adama Neumanna, jako kandydata, którego poprze w nadchodzących wyborach prezydenckich w Gliwicach.

– Zamierzam się zaangażować w tę kampanię i wspierać pana Adama Neumanna w wyborach – deklaruje Zygmunt Frankiewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej na skwerze Doncaster.
.

– Liczę na to, że te wybory nie będą trudne do wygrania i będzie kontynuowana linia, która prezentowaliśmy wspólnie przez wiele lat – dodał były prezydent Gliwic

– Jesteśmy przygotowani do tego aby kontynuować dzieło Zygmunta Frankiewicza, który 26 lat był prezydentem Gliwic – mówił Adam Neuman. – Za czasów tej prezydentury Gliwice rozwinęły się bardzo dobrze, są na świetnej ścieżce rozwojowej. Będziemy kontynuować to dzieło. Tak jak pan prezydent powiedział, stanowimy zespół. Zespół, który od wielu lat współpracuje ze sobą – dodał przyszły kandydat na prezydenta.

Przypomnijmy, prezydent Zygmunt Frankiewicz ubiegał się w niedzielnych wyborach parlamentarnych o mandat senatora. Z dużą przewagą głosów pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Krystiana Probierza, dostając się do Senatu. Z dniem wygrania wyborów, po 26 latach nieprzerwanego rządzenia miastem, przestał pełnić dotychczasową funkcję w samorządzie.

Gliwice czekają teraz na wskazanie komisarza, który przez okres 3 miesięcy będzie zarządzał miastem do momentu wybrania nowego prezydenta w przedterminowych wyborach. Te odbędą się najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku.

Podobne posty