Martyna nie mogła uwierzyć w cenę spódnicy, uszytej przez kobiety Gabor!

Martyna nie mogła uwierzyć w cenę spódnicy, uszytej przez kobiety Gabor!

Oglądaj „Kobietę na krańcu świata” w niedzielę o 11:30 w TVN oraz w Playerze: https://player.pl/playerplus/programy-online/kobieta-na-krancu-swiata-odcinki,87
Subskrybuj: http://www.youtube.com/user/tvnpl?sub_confirmation=1
Romowie to naród który mieszka w większości państw świata, ale nie ma własnego kraju. Przez ponad 500 lat byli niewolnikami. Najdłużej w historii ludzkości. Szacuje się że na świecie żyje od ośmiu do piętnastu milionów Romów. W Rumunii mieszka od około pól miliona do dwóch milionów z nich. Jedną z wielu romskich społeczności są Gaborowie.

Gaborowie tradycyjnie noszą to samo nazwisko na cześć króla węgierskiego, który przyznał im prawa w XVII wieku. Są często nazywani Romską arystokracją ze względu na jasną skórę i status materialny. Wielu z nich mieszka w Transylwanii. Wyróżnia ich przywiązanie do tradycji i kościoła adwentystów. Tu mężczyznę poznaje się po kapeluszu i po wąsach, a jeśli mężczyzna nie ma wąsów, to oznacza że wyrzekł się swojego pochodzenia.

Kobieta zaś musi zakrywać włosy od dnia ślubu aż do śmierci. Kobietom Gabor nie wolno używać szminki i się malować. To również wstyd, żeby nosić długie paznokcie. Ich piękno tkwi w tym, że są naturalne. Poszczególne rodziny tradycyjnie zajmują się określonymi profesjami, ale rola kobiet sprowadza się do prowadzenia domu. Jednak w Transylwanii Martyna pozna Rosalinę, która stawia pierwsze kroki jako rzemieślnik w warsztacie swojego przyszłego teścia.
#tvn #kobietanakrańcuświata #playerpl

Click to rate this post!

[Total: 0 Average: 0]

The post Martyna nie mogła uwierzyć w cenę spódnicy, uszytej przez kobiety Gabor! appeared first on TV POLSKA.

Podobne posty